Houttuynia cordata 'Chameleon' 13 cm Doniczka
Houttuynia cordata 'Chameleon' 13 cm Doniczka
Starzec Nadobny Chameleon to niezwykła bylina, która zmienia kolor w zależności od warunków wzrostu. Jeśli jest sadzony na pełnym słońcu, liście stają się czerwono-żółto-zielone. W cieniu będzie znacznie mniej kolorowy.
Kwitnie białymi kwiatami i ma skóropodobne liście. Houttuynia dobrze rośnie po bokach stawu lub w ogrodzie bagiennym. Stąd też holenderska nazwa: Starzec Nadobny.
Wysokość dostawy wraz z doniczką: 15-20 cm. 1 bylina.
Odkryj gamę roślin doniczkowych na Plantazon!
- 1 x Houttuynia cordata 'Chameleon'
| Nazwa botaniczna | Houttuynia cordata 'Chameleon' |
|---|---|
| Kategoria | Houttuynia |
| Dostarczone jako | PotPlant |
| Wysokość | 15-20cm |
| Ilość | 1x |
| Kwiaty | Tak |
| Czas kwitnienia | Lato |
| Pachnący | Nie |
| Kwiaty cięte | Nie |
| Kolor kwiatów | White |
| Owoce | Nie |
| Jadalny | Nie |
| Lokalizacja | Półcień |
| Wytrzymały | Nie |
| Okrywowa | Nie |
| Naturalizacja | Nie |
| Głębokość rośliny | 12cm |
| Typ gleby | Any soil |
| W pełni dorosła wysokość | 20cm - 30cm |
| Trujący | Nie |
| Rozmiar | Ø 13cm |
Jak sadzić Starzca Nadobnego 'Chameleon'?
Zasadź roślinę kameleonową, Houttuynia cordata Chameleon, w umiarkowanie wilgotnej, żyznej glebie, na pełnym słońcu lub lekkim cieniu. Na wilgotnych glebach w obszarach wrażliwych na mróz na koniec jesieni należy na roślinę i korzenie nałożyć warstwę grubej ściółki na zimę. Do sadzenia wzdłuż brzegu zbiornika wodnego należy użyć wody o głębokości około 8 - 10 cm. W płytkich stawach można umieścić Houttuynia cordata w koszach do sadzenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się rośliny.

